قفسه بندی کانتی لور

انبارها بنابر مشخصات و ابعاد کالا مورد ذخیرش نیازمند سیستم قفسه بندی تخصصی و کاربردی هستند. برای مثال در انبارهای صنعتی، وزن کالا بسیار اهمیت دارد و بر این اساس قفسه بندی فضای انبار را با در نظر گرفتن امکان جابجایی کالا توسط ماشین های حمل کالا و یا نیروی انسانی انتخاب می کنند. قفسه بندی کانتی لور (Cantilever shelving) یکی از روش های مرسوم جهت انبار کردن و نگهداری بارهای با طول بلند یا حجیم که نیاز به دهانه باز دارند، می باشد.

قفسه بندی کانتی لور مناسب ذخیره سازی لوله ها

مشخصات قفسه بندی کانتی لور

جنس

ورق فولاد مبارکه، پروفیل صنعتی

ابعاد

ارتفاع: 200 الی 12000 سانتیمتر

عرض: 60، 90، 100، 120، 150 و 180 سانتیمتر

دهانه: 150، 200، 250 و 300 سانتیمتر

تحمل بار

بازو: حداکثر 1000 کیلوگرم

ستون: حداکثر 20000 کیلوگرم

کاربرد

انبارهای اجناس لوله ای، شاخه ای، رولی و ورقی


کاربردها:

این نوع سیستم قفسه بندی برای بارهای سنگین وزن و بزرگ که به صورت لوله ای، شاخه ای، رولی و ورقی به کار گرفته می شود. ، مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای استفاده نسبت به روش های مشابه:

قفسه بندی کانتی لور مزایای متعددی برای کارفرمایان ایجاد می کند که در ادامه برخی از آن ها را نام می بریم:

- قدرت تحمل بار گسترده بر هر بازو در حالت استاندارد معادل 1000 کیلوگرم است که این میزان بنا به نظر و خواست مشتری قابل تغییر است.

- در این سیستم، ستون جلویی حذف شده تا عملیات گذاشت و برداشت بار توسط لیفتراک به راحتی صورت پذیرد.

- انبارداران می توانند بنا بر نیاز در هر زمان، به آسانی فاصله میان بازوها را مجدد تنظیم کنند.

- در صورت قراردادن زیر پالتی های مخصوص به روی بازوها امکان بارگذاری پالت های متعدد بر روی این قفسه بندی فراهم می گردد.

- دسترسی به بارها به صورت نقطه ای بوده و اپراتور می تواند در هر لحظه به هر یک از کالاهای انبار شده دسترسی داشته باشد.

- عملیات جابجایی و ذخیره سازی بار در قفسه بندی کانتیلور توسط نیروی انسانی و یا لیفتراک صورت می پذیرد.

جنس اجزای تشکیل دهنده:

اجزا قفسه بندی کانتی لور از مواد اولیه با کیفیت و مستحکم تهیه شده اند تا قادر به تحمل وزن بالا اجناس باشند. فریم ها و بازویی ها با استفاده از ورق فولاد مبارکه و پروفیل صنعتی درجه یک تولید شده و پوشش تمامی قطعات، رنگ پودری استاتیک است که در دمای 220 درجه سانتیگراد پخت می گردد.

اجزای تشکیل دهنده:

- قاب راک، اصلی ترین بخش قفسه بندی کانتی لور است. این قاب ها که با نام فریم راک نیز از آن ها یاد می شود، اغلب با ستون های رول فرمی، بیس پلیت کف و بادبندهای افقی یا مورب تولید می شوند.

- بازوی افقی، محل قراردادن اجناس است. بازو نیز از مقاطع رول فرمی تهیه شده و کلیپ اتصال آن دارای 2 یا 4 ناخن است.

- دستک ها نیز جزئی دیگر از اجزایی تشکیل دهنده قفسه بندی بازویی است که جهت اتصال به سایر اجزا از کلیپ 4 ناخن در آن استفاده شده است.

- این نوع قفسه دارای یک استند اصلی در کف است که به وسیله بیس پلیت مخصوص و رول بولت هیلتی به زمین متصل می شود.

روش نصب و استفاده:

سیستم قفسه بندی کانتی لور به دو صورت یک طرفه و دو طرفه قابل پیاده سازی است. مدل یک طرفه آن در کناره های دیوار انبار قرار گرفته و مدل دوطرفه مناسب فضاهای میانی است.

جهت پیاده سازی قفسه بندی بازویی در انبار لازم است استند اصلی توسط رول بولت به زمین متصل شود. بازویی و دستک ها نیز با جوش CO2 به کلیپ ها وصل می گردد. فریم های میانی هر ردیف در این روش قفسه بندی به صورت مشترک استفاده می شود. همچنین بازویی افقی به جهت بارگذاری های مختلف قابلیت طراحی با دهانه های متفاوت را دارد.

پس از پایان یافتن مرحله طراحی، پرسکاری و برشکاری تجهیزات قفسه بندی کانتی لور، کلیه قطعات آن را به بخش شستشو برده و با رنگ پودری استاتیک، رنگ آمیزی می کنند.

ابعاد و مساحت مورد نیاز:

پیاده سازی سیستم کانتی لور، نیاز به فضای نسبتا بزرگی دارد. زیرا کالاهای مورد انبارش در این روش اغلب دارای طول بلند و حجم زیادی هستند. به همین جهت جابجایی آن ها نیازمند تعبیه راهروهای بزرگ میان قفسه ها است. در صورتیکه امکان ایجاد راهروهای مناسب وجود نداشته باشد لازم است برای انبار کردن محصولات، از ماشین های حمل بار مخصوص نظیر ریچتراک استفاده شود. ریچتراک ها اغلب قابلیت چرخش و تغییر مسیر در کمترین فضا را داشته و مناسب حرکت در راهروهای باریک هستند.

ارتفاع استاندارد این قفسه با توجه به نیاز مشتری، بین 2 الی 12 متر قابل اجرا است. دهانه ها نیز با سایزهای مختلفی همچون 150، 200، 250 و 300 سانتی متر طراحی و پیاده سازی می گردند که هر دهانه آن می تواند 5 تا 7 بازو داشته باشد. بازوی های افقی نیز دارای ابعاد 60، 90، 100، 120، 150 و 180 سانتی متر است.

موارد ایمنی:

جهت برقراری امنیت در انبارهایی با قفسه بندی کانتیلور، علاوه بر پیچ کردن پایه ها و استندها به زمین، ستون ها توسط مهاربند به یکدیگر متصل می شوند تا استحکام سازه تامین گردد. همچنین فاصله میان ستون ها توسط شرکت رادان صنعت شرق به دقت محاسبه شده و با در نظر گرفتن کالای مورد انبارش فاصله ها تنظیم می گردد.

شرکت رادان صنعت شرق یکی از تولیدکنندگان برتر در زمینه تجهیزات و قفسه بندی انبارهای صنعتی و تولیدی می باشد. همکاران ما در بخش فروش مجموعه آماده ارائه خدمات و پاسخگویی جهت سفارش و یا دریافت مشاوره رایگان در رابطه با محصولات قفسه بندی انباری و فروشگاهی از جمله قفسه بندی کانتی لور به شما عزیزان می باشند.

اطلاعات تماس :

شماره تماس: 37237149-051

تلفن مستقیم: 09126592314 - 09129200350

آدرس دفتر مرکزی: مشهد، نبش خیابان مطهری جنوبی 9

آدرس کارخانه: مشهد، کیلومتر 25 بزرگراه آسیایی، شهرک صنعتی فن آوری های برتر، کوشش 3