قفسه بندی پیچ و مهره ای

قفسه بندی انبار از دیرباز تا کنون امری ضروری به جهت ذخیره سازی کالاها بوده است. در سال های اخیر سیستم های قفسه بندی تغییرات متعددی داشته اند. به گونه ای که امروزه شاهد مدل های مختلفی هستیم که هر یک متناسب با نوع اجناس مورد انبارش طراحی شده اند. قفسه بندی پیچ و مهره ای در زمره سیستم های ذخیره سازی قدیمی است. این قفسه ها به دلیل داشتن سوراخ های متعدد بر روی کفه و پایه ها به نام قفسه مشبک نیز شناخته می شوند. مجموعه رادان صنعت شرق ارائه دهنده سیستم های ذخیره سازی پیچ و مهره ای به سراسر کشور می باشد.

قفسه بندی پیچ و مهره ای یکی از قدیمی ترین روش های ذخیره سازی در انبار است.

مشخصات قفسه بندی پیچ و مهره ای

جنس

نبشی، رنگ پودری الکترواستاتیک

ابعاد

ارتفاع: حداکثر 900 سانتی متر

عمق: 20، 25، 30، 35، 40، 45، 50، 55 و 60 سانتی متر

تحمل بار

کفه هر طبقه: حداکثر 120 کیلوگرم

طبقات: حداکثر 350 کیلوگرم در هر مترمربع

کاربرد

انبارهای فنی، ملزومات و قطعات یدکی


 کاربردها

قفسه بندی پیچ و مهره ای، امروزه در انبارهای صنعتی مختلف از جمله انبارهای ملزومات، قطعات یدکی و انبارهای فنی مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم های مشبک عمری طولانی داشته و از قدمت بالایی برخوردارند. امروزه تنوع قفسه های انبار رو به رشد بوده و می توان با در نظر گرفتن نیاز خود، مناسب ترین آن ها را برگزید.

مزایای استفاده نسبت به روش های مشابه

سیستم های قدیمی پیچ و مهره ای به دلیل مزیت های فراوانی که داشته اند، در دنیای صنعتی امروز نیز توجه بسیاری از صاحبان انبارها را به سوی خود جلب می نمایند. از ویژگی های این قفسه ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- طراحی و اجرای متناسب با ابعاد و ارتفاع سالن در طبقات مختلف با پلکان، راهرو و نرده

- به صرفه و اقتصادی بودن آن

- نصب آسان و سریع

- دسترسی به اقلام از هر طرف

- قابلیت تغییر فاصله کفه ‌ها

- دارا بودن تنوع رنگ

- ساخت سازه های سبک

- قابلیت سقف دار کردن طبقات بالایی جهت افزایش سطح مفید انبار

جنس اجزای تشکیل دهنده

قفسه بندی پیچ و مهره ای از نبشی ساخته می شود که این نبشی ها در اندازه های 4×4، 4×6 و 4×8 می باشند و ضخامت آن ها در بازه 1.5، 1.8، 2 و 2.5 متغییر است. رنگ استفاده شده جهت پوشش قطعات از نوع الکترو استاتیک پودری است که با بهترین کیفیت پخت در دمای 220 درجه سانتی گراد پخته می گردد.

اجزای تشکیل دهنده

این نوع قفسه بندی از قطعات مختلفی از جمله نبشی و صفحه قفسه تشکیل شده است که به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند. دیگر اجزای این سیستم، پلکان و راهروبندها هستند که در انبارهایی با قفسه بندی چند طبقه مورد استفاده قرار می گیرند تا انبارداران بتوانند به تمامی طبقات قفسه ها دسترسی داشته باشند. پوششی که برای راهروها و پلکان در نظر گرفته می شود، نوعی پانل پله مخصوص است و دیگر اجزا نیز از قفسه بندی های مشبک تولید می شوند.

میزان تحمل بار

میزان بار این نوع قفسه بندی با توجه به نیاز مشتری تعیین می گردد؛ اما در حالت استاندارد کفه طبقات آن هر کدام تا 120 کیلوگرم قابلیت تحمل بار دارند. کفپوش ها نیز می توانند تا 400 کیلوگرم وزن تحمل نمایند. لازم به ذکر است در مدل های چند طبقه، در هر متر مربع می توان تا 350 کیلوگرم بار قرار داد.

روش نصب و استفاده

قفسه بندی پیچ و مهره ای بر حسب نیاز مشتری و فضای موجود در انبار به دو صورت تک ردیف یا دوبل قابل اجرا می باشد. ضمن اینکه امکان پیاده سازی قفسه های چند طبقه نیز وجود دارد.

هنگام طراحی و اجرا، مهندسان رادان صنعت نبشی های پایه این سیستم را با توجه به ارتفاع کل و تعداد طبقات اصلی قفسه بندی تعیین می کنند.

پس از پایان یافتن مرحله طراحی، قطعات به بخش پرسکاری و برش انتقال می یابند. سپس زمان شستشو آن ها با روش های چربی گیری و اسیدشویی فرا می رسد. در نهایت این قطعات وارد کوره های رنگ شده و پوشش رنگ الکترو استاتیک با دمای 220 درجه سانتی گراد بر روی آن ها قرار می گیرد.

ابعاد و مساحت مورد نیاز

سیستم های پیچ و مهره ای بر اساس فضای انبار تا ارتفاع 9 قابلیت اجرا دارد. با توجه به ارتفاع مورد نظر و تعداد طبقات اصلی، نبشی با ضخامت و اندازه مناسب انتخاب می گردد. عمقی که برای این قفسه ها در نظر گرفته می شود در بازه 20 الی 60 سانتی متر می باشد که با فاصله های 5 سانتی متری تغییر می کنند.

شرکت رادان صنعت شرق یکی از تولیدکنندگان برتر در زمینه قفسه بندی انبارهای صنعتی و تولیدی می باشد. همکاران ما در بخش فروش مجموعه آماده ارائه خدمات و پاسخگویی جهت سفارش و یا دریافت مشاوره رایگان در رابطه با محصولات قفسه بندی انباری از جمله قفسه بندی پیچ و مهره ای به شما عزیزان می باشند.

اطلاعات تماس :

شماره تماس: 37237149-051

تلفن مستقیم: 09126592314 - 09129200350

آدرس دفتر مرکزی: مشهد، نبش خیابان مطهری جنوبی 9

آدرس کارخانه: مشهد، کیلومتر 25 بزرگراه آسیایی، شهرک صنعتی فن آوری های برتر، کوشش 3