قفسه بندی پانل راک

انبارداری در دنیای صنعتی امروزه، وظیفه ای نسبتا سخت است اما با استفاده از سیستم های قفسه بندی بهینه و کاربردی می توان تا حد بسیار زیادی از مشقت های این کار کم نمود. شرکت های متعددی در سراسر جهان تجهیزات قفسه بندی انبارهای صنعتی و تولیدی را طراحی می کنند. گروه رادان صنعت شرق یکی از فعالان این عرصه در ایران هستند.

قفسه بندی پانل راک

مشخصات قفسه بندی پانل راک

جنس

آهن فولاد مبارکه، پروفيل صنعتی

ابعاد

ارتفاع: 200 الي 12000 سانتيمتر

عرض: 45، 70، 90 و 120 سانتيمتر

تحمل بار

طبقه: 500، 1000 و 1800 کیلوگرم (قابلیت افزایش تحمل بار بر حسب نیاز مشتری)

فریم راک: حداکثر 20000 کيلوگرم در اندازه های 200 سانتی متر

کاربرد

انبارهای مواد اولیه و انبارهای میانی تولید


قفسه بندی پانل راک یکی از محصولات شرکت رادان است که برای بارگذاری کالاهایی با وزن نسبتا سنگین طراحی شده است. استفاده از کفپوش در قفسه بندی پانل راک یکی از تفاوت های بارز میان آن و پالت راک است. به همین دلیل راک کفپوشدار نام دیگری است که به این سیستم قفسه بندی انباری نسبت می دهند.

کاربردها:

پانل راک مناسب انبار بارهای پرحجم با وزن متوسط و سنگین است که قابلیت بارگذاری دستی توسط نیروی انسانی و یا لیفتراک مخصوص دارند. به همین دلیل طراحی قفسه بندی باید با بررسی های دقیق انجام شود تا ذخیره سازی کالاها به صورت دستی با مشکل مواجه نگردد. این سیستم مناسب انبار کردن مواد اولیه کارخانجات و یا انبارهای میانی تولید همچون انبارهای ملزومات، قطعات یدکی و ابزار‌ها است.

مزایای استفاده نسبت به روش های مشابه:

قفسه بندی پانل راک نسبت به سایر روش های قفسه بندی انباری و یا فروشگاهی مزایایی در بردارد که در ادامه برخی از آن ها را بازگو می کنیم:

- ارتفاع طبقات برجسب نیازهای آینده قابلیت تغییر دارند و به سادگی می توان فاصله طبقات را کاهش و یا افزایش داد.

- ارتفاع طبقات ذخیره سازی محدودیت ندارد و تا حداکثر ارتفاع سالن امکان بارگذاری وجود دارد.

- امکان گذاشت و برداشت بار از تمام جهات وجود دارد.

- به دلیل بارگذاری کالا توسط انسان می توان میان طبقات و در ارتفاع مورد نظر راهروهایی به کمک پلکان پیش ساخته ایجاد کرد.

- به جهت سهولت در روال ذخیره سازی، امکان استفاده از بالابر در این سبستم قفسه بندی وجود دارد.

- راهنماهایی جهت ورودی راهروها و یا بر روی بازوهای قفسه بندی تحت عنوان جاکارتی در این مدل وجود دارد که بنا به درخواست مشتری اجرا می گردد.

جنس اجزای تشکیل دهنده:

همانطور که پیش تر بیان کردیم قفسه بندی پانل راک برای ذخیره سازی کالاهای سنگین و نیمه سنگین در انبارهای میانی و یا موارد اولیه تولیدی ها  به کار می رود. از این رو لازم است مواد اولیه به کار رفته در تولید آن دارای کیفیت مناسبی باشند تا در طول زمان دچار زنگ زدگی و یا فرسایش نگردند. مجموعه رادان صنعت شرق از بهترین و مرغوب ترین آهن فولاد مبارکه اصفهان وبهترین پروفیل صنعتی درجه یک برای تولید اجزای سازنده این سیستم قفسه بندی استفاده می کند.

ضمن اینکه در موارد استفاده سردخانه ها و محیط های مرطوب، ورق گالوانیزه ضد زنگ برای ساخت اجزا این سیستم به کار گرفته می شود.

اجزای تشکیل دهنده:

- قاب راک (فریم راک)، ستون های اصلی قفسه بندی پانل راک است. این فریم ها معمولا از ستون های رول فرمی، بیس پلیت و بادبندهای افقی یا مورب تهیه می گردند. فریم راک میانی در این روش به صورت مشترک استفاده می شود.

- بازوی راک در واقع همان بازویی افقی است که مکان نگهداشتن پانل است. بازویی نیز از مقاطع رول فرمی تهیه شده و کلیپ اتصال آن دارای 2 یا 4 ناخن است.

- پانل محل بارگذاری کالاها است و خود به روی بازوها قرار می گیرد. در این اتصال از پیچ و مهره استفاده نمی شود.

- پلکان پیش ساخته برای راهروبندی میان قفسه ها در ارتفاع به کار می رود.

- پانل پله بر روی قطعات مشبک پلکان پیش ساخته قرار می گیرد و کف راهروها و پلکان را می پوشاند.

- محافظ ستون، محافظ قاب، توری پشت و برخی الحاقات دیگر نیز وجود دارند که جهت افزایش ایمنی انبار و به درخواست مشتری قابل اجرا هستند.

میزان تحمل بار:

قفسه های پانل راک در سه مدل نیمه سنگین، سنگین و فوق سنگین طراحی می گردند که هر یک مناسب ذخیره سازی کالا تا وزن مشخصی هستند و مشتری می تواند با توجه به نیاز خود، طرح مورد نظر را سفارش دهد. قفسه های نیمه سنگین مناسب ذخیره محصول تا وزن 500 کیلوگرم در ابعادی معادل 200 سانتی متر می باشند و جهت انبار کردن کالاهای سنگین وزن، قفسه بندی سنگین پانل راک استفاده می گردد که قادر است در هر 200 سانتی متر وزنی معادل 1000 کیلوگرم (1 تن) تحمل نماید. برای وزن های بیشتر تا حدود 1800 کیلوگرم که معادل 1.8 تن می باشند، بهتر است از قفسه بندی فوق سنگین این سیستم بهره گرفت. لازم به ذکر است در صورت نیاز مشتری امکان سفارشی سازی قفسه ها با قابلیت تحمل بار بیشتر نیز وجود دارد.

روش نصب و استفاده:

هنگام پیاده سازی سیستم انبار پانل راک، ابعاد راهروها با توجه به نوع محصول و مشخصات ابعادی آن طراحی می گردد. ضمن اینکه ارتفاع طبقات با در نظر گرفتن بارگذاری دستی طراحی می شود. به همین جهت با استفاده از پلکان پیش ساخته میان قفسه ها راهروبندی می کنند تا دسترسی به طبقات بالاتر توسط نیروی انسانی امکان پذیر باشد.

در این مدل قفسه بندی انباری می توان بین 2 تا 5 طبقه بر حسب نیاز و فضای مورد نظر اجرا نمود. (لازم به ذکر است این تعداد طبقات بر اساس نیاز مشتری قابل افزایش و یا کاهش است.) ارتفاع طبقات و دهانه بازوهای راک با توجه به نوع کالا مورد ذخیره سازی در ابعاد و اندازه های مختلف قابلیت پیاده سازی دارد. ضمن اینکه پس از نصب بازوها و اتمام مراحل قفسه بندی امکان تنظیم مجدد ارتفاع طبقات نیز وجود دارد. به جهت افزایش ایمنی انبار، بازوهای پانل راک توسط جوش Co2 به یک دیگر متصل می شوند.

بخش دیگر پوشش کف طبقات این قفسه بندی است که از نوع کفپوش مخصوص (پانل راک) بوده و بر روی بازو‌ها (بدون پیچ و مهره) به تعداد مناسب و متناسب با عرض قاب راک تعبیه می‌گردد.

ابعاد و مساحت مورد نیاز:

قفسه های پانل راک در اندازه های مختلفی با توجه به نیاز و درخواست مشتری قابل اجرا هستند. در حالت استاندارد قطعات با عرض های 45، 70، 90 و 120 طراحی و تولید می شوند. ارتفاع ستون ها نیز در ابعاد 2 تا 12 متر با توجه به محصول مورد نظر متغیر در نظر گرفته می شود.

بخش دیگر پوشش کف طبقات این قفسه بندی است که از نوع کفپوش مخصوص (پانل راک) بوده و بر روی بازو‌ها (بدون پیچ و مهره) به تعداد مناسب و متناسب با عرض قاب راک تعبیه می‌گردد.

موارد ایمنی:

در انبارهایی با استفاده از روش قفسه بندی فوق، مهارت نیروی انسانی در جابجایی کالاها بسیار مهم است. زیرا عدم مهارت آن ها می تواند منجر به سقوط و آسیب دیدن کالا ها شود. استفاده از کفپوش پانل در این روش موجب پیشگیری از این مسائل و افزایش ضریب ایمنی انبار خواهد شد.

شرکت رادان صنعت شرق یکی از تولیدکنندگان برتر در زمینه تجهیزات و قفسه بندی انبارهای صنعتی و تولیدی می باشد. همکاران ما در بخش فروش مجموعه آماده ارائه خدمات و پاسخگویی جهت سفارش و یا دریافت مشاوره رایگان در رابطه با محصولات قفسه بندی انباری و فروشگاهی از جمله قفسه بندی سنگین و نیمه سنگین پانل راک به شما عزیزان می باشند.

پروژه های اجرا شده:

شرکت رادان صنعت شرق، پروژه های متعددی توسط سیستم قفسه بندی پانل راک در سراسر کشور اجرا نموده است که برخی از آن ها عبارتند از: انبار آستان قدس رضوی، شرکت سجاد دارو مشهد، انبار بیمارستان رضوی مشهد، انبار شرکت بابانا مشهد، انبار فروشگاه زنجیره ای تارا بندر عباس، انبار صافات بند عباس، انبار بیمارستان خاتم الانبیا بندر عباس، انبار بانک کشاوزی بندر عباس، انبار معدن مس تکنار کاشمر، انبار معدن امیر سنگان پارسیان خواف، شرکت دارو گستر طوبی جهرم، شرکت بو علی دارو قم، شرکت طوس مسیر، انبار فروشگاه های زنجیره ای تیرازیس

اطلاعات تماس :

شماره تماس: 37237149-051

تلفن مستقیم: 09126592314 - 09129200350

آدرس دفتر مرکزی: مشهد، نبش خیابان مطهری جنوبی 9

آدرس کارخانه: مشهد، کیلومتر 25 بزرگراه آسیایی، شهرک صنعتی فن آوری های برتر، کوشش 3