قفسه بندی پالت راک

انبارها یکی از مکان های مهم و پرکاربرد در سراسر جهان هستند. سهولت در جابجایی کالا و ایمنی سیستم قفسه بندی انبار معیارهای مورد توجه مدیران است. آن ها در پی انبارهایی با سیستم قفسه بندی بهینه و پرداخت هزینه مناسب هستند. شرکت رادان صنعت شرق متخصص طراحی و تولید تجهیزات قفسه بندی انبار می باشد.

قفسه بندی پالت راک

مشخصات قفسه بندی پالت راک

جنس

ورق فولاد مبارکه، پروفيل صنعتی

ابعاد

ارتفاع: 200 الي 12000 سانتيمتر

طول: 70، 80، 90، 100، 110، 120، 130، 140 و 150 سانتيمتر

تحمل بار

بازو: 500، 1000 و 1800 کیلوگرم (قابلیت افزایش تحمل بار بر حسب نیاز مشتری)

فریم راک: حداکثر 20000 کيلوگرم در اندازه های 200 سانتی متر

کاربرد

صنایع خودروسازی، پتروشیمی، لوازم خانگی، خطوط حمل و نقل هوایی و ...


قفسه بندی پالت راک Pallet Shelving Rock از جمله محصولات قفسه بندی انبارهای صنعتی و تولیدی مجموعه رادان صنعت است و مناسب بارهای سنگین و نیمه سنگین می باشد. این سیستم رایج ترین روش ذخیره سازی کالا در انبار است. پالت راک همانند قفسه های پانل راک است با این تفاوت که این سیستم فاقد کفپوش طبقات می باشد. 

کاربردها:

قفسه بندی پالت راک، برای ذخیره سازی محصولات نسبتا سنگین و حجیم مختلفی همچون صنایع خودروسازی، لوازم خانگی، سردخانه ها، صنایع پتروشیمی، خطوط حمل و نقل هوایی و ... به کار می رود. از این جهت معدن داران و صاحبان کارگاه های تولیدی و کارخانجات مواد اولیه و نیم ساخته در زمره مشتریان این نوع قفسه بندی قرار می گیرند.

مزایای استفاده نسبت به روش های مشابه:

در حال حاضر سیستم های قفسه بندی انبار مختلفی در بازار وجود دارد که هر کدام از آن ها بنا به نیاز مشتری اجرا می شوند. روش پالت راک قابلیت استفاده حداکثری از فضا را مهیا نموده و در مکان هایی که انتظار ذخیره سازی بیشتری نسبت به مساحت آن وجود دارد، پیاده سازی می گردد.

قابلیت جابجایی کالاها به کمک ماشین های حمل بار نظیر لیفتراک، استاکر و ... یکی دیگر از ویژگی مورد توجه این روش انبارش می باشد.

جنس اجزای تشکیل دهنده:

همانطور که پیش تر بیان کردیم قفسه بندی پالت راک برای ذخیره سازی کالاهای سنگین و نیمه سنگین به کار می رود. از این رو لازم است مواد اولیه به کار رفته در تولید آن دارای کیفیت مناسبی باشند. مجموعه رادان صنعت شرق از بهترین و مرغوب ترین ورق های فولاد مبارکه اصفهان و پروفیل های صنعتی درجه یک برای تولید اجزای سازنده این سیستم قفسه بندی استفاده می کند.

اجزای تشکیل دهنده:

- قاب راک (فریم راک)، بخش اصلی قفسه بندی پالت راک است. این فریم ها معمولا با ستون های رول فرمی، بیس پلیت و بادبندهای افقی یا مورب تولید می شوند. فریم راک میانی در این روش به صورت مشترک استفاده می شود.

- بازوی راک یا همان بازویی افقی، محل نگهداشتن پالت ها است. بازویی نیز از مقاطع رول فرمی تهیه شده و کلیپ اتصال آن دارای 2 یا 4 ناخن است.

- گارد محافظ ستون ها و قاب ها که برای محافظت از قفسه ها در برابر برخوردهای احتمالی لیفتراک و یا کالاها به کار می رود.

میزان تحمل بار:

سیستم قفسه بندی پالت راک دارای سه مدل مختلف با قدرت های متفاوت در تحمل بار می باشد که با نام های نیمه سنگین، سنگین و فوق سنگین شناخته می شوند. بر طبق این تقسیم بندی قفسه های پالت راک نیمه سنگین جهت انبار کردن اجناسی با وزن 500 کیلوگرم طراحی می گردند. اما قفسه های سنگین می توانند کالاهایی تا وزن 1000 کیلوگرم معادل 1 تن را نیز تحمل نمایند. مدل دیگر که به قفسه بندی فوق سنگین شهره است، مناسب ذخیره سازی اجناس تا وزن 1800 کیلوگرم معادل 1.8 تن می باشند. لازم به ذکر است تمامی این مدل ها وزن های ذکر شده را در فضاهای 200 سانتی متری متحمل می شوند. در نهایت باید بگوییم مجموعه رادان صنعت شرق برای مشتریانی که قصد ذخیره سازی کالاهایی سنگین تر در هر 200 سانتی متر دارند، امکان سفارشی سازی قفسه ها را فراهم آورده است.

روش نصب و استفاده:

تجهیزات قفسه بندی پالت راک قابلیت چیدمان به صورت تک پالت، ۲ پالت و یا ۳ پالت را در کنار هم دارند. هنگام پیاده سازی این سیستم، ابعاد راهروها با توجه به نوع لیفتراک (ماشین حمل بار مورد نظر) و مشخصات ابعادی آن ها طراحی می گردد. به همین جهت امکان ایجاد راهروهای باریک در انبارهای دارای قفسه بندی پالت راک وجود ندارد.

دهانه بازوهای راک با توجه به نوع کالا مورد نظر برای بارگذاری در ابعاد و اندازه های مختلف طراحی می شود. ضمن اینکه امکان تنظیم فواصل عمودی طبقات پس از نصب بازوها نیز وجود دارد. این بازوها توسط جوش Co2 به یک دیگر متصل می شوند.

ابعاد و مساحت مورد نیاز:

قفسه های پالت راک در اندازه های مختلفی با توجه به نیاز و درخواست مشتری قابل اجرا هستند. در حالت استاندارد عرض قفسه ها معمولا 70 یا 80 سانتی متر در نظر گرفته می شود. اما در مواردی که کالای مورد انبارش اندازه های بزرگ تری داشته باشد (برای مثال در انبارهای خودروسازی) امکان تولید قطعات با عرض های 90، 100، 110، 120، 130، 140 و 150 نیز امکان پذیر است. همچنین ارتفاع فریم ها می تواند در ابعاد 2 تا 12 متر با توجه به محصول مورد نظر متغیر باشد.

موارد ایمنی:

در انبارهایی با استفاده از روش قفسه بندی فوق، مهارت راننده ماشین حمل بار حائز اهمیت است. زیرا عدم مهارت راننده می تواند منجر به سقوط و آسیب دیدن پالت ها شود. ضمن اینکه غیر استاندارد بودن پالت نیز ضمینه ساز سقوط های احتمالی خواهد بود. استفاده از زیر پالتی در این روش موجب پیشگیری از این مسائل و افزایش ضریب ایمنی انبار خواهد شد.

نکته دیگر استفاده از گارد محافظ و ریل‌های راهنما در کف انبار است. این امر سبب یکنواختی حرکت ماشین آلات شده و از ضربات احتمالی پیشگیری می کند.

شرکت رادان صنعت شرق یکی از تولیدکنندگان برتر در زمینه تجهیزات و قفسه بندی انبارهای صنعتی و تولیدی می باشد. همکاران ما در بخش فروش مجموعه آماده ارائه خدمات و پاسخگویی جهت سفارش و یا دریافت مشاوره رایگان در رابطه با محصولات قفسه بندی انباری و فروشگاهی از جمله قفسه بندی سنگین و نیمه سنگین پالت راک به شما عزیزان می باشند.

پروژه های اجرا شده:

شرکت رادان صنعت شرق، پروژه های متعددی توسط سیستم قفسه بندی پالت راک در سراسر کشور اجرا نموده است که برخی از آن ها عبارتند از: شرکت کیهان تجارت قائم مشهد، شرکت سناباد خودرو خراسان رضوی، آستان قدس رضوی، شرکت بسپار تابان مشهد

اطلاعات تماس :

شماره تماس: 37237149-051

تلفن مستقیم: 09126592314 - 09129200350

آدرس دفتر مرکزی: مشهد، نبش خیابان مطهری جنوبی 9

آدرس کارخانه: مشهد، کیلومتر 25 بزرگراه آسیایی، شهرک صنعتی فن آوری های برتر، کوشش 3