قفسه بندی سردخانه

نگهداری و افزایش طول عمر محصولات غذایی و کشاورزی، دغدغه تولید کنندگان صنایع غذایی در سراسر جهان می باشد. یکی از مشکلات نگهداری مواد غذایی، کمبود فضای سردخانه ای و همچنین شیوه نگهداری آن ها است. شرکت رادان صنعت  شرق  به همین منظور محصول " قفسه بندی سردخانه" را برای کمک به افزایش ظرفیت نگهداری مواد غذایی و کشاورزی در سردخانه ها تولید کرده است.

قفسه بندی دو طرفه مدل البرز

مشخصات قفسه بندی سردخانه

جنس

ورق گالوانیزه و پروفيل صنعتي

ابعاد

ارتفاع: 200 تا 900 سانتی متر (قابل تغییر بر حسب نیاز مشتری)

طول: 120 تا 250 سانتی متر

تحمل بار

طبقه: 200 تا 600 کیلوگرم

کاربرد

سردخانه ها و انبارهای نگهداری مواد غذایی


کاربردها

همان طور که پیشتر ذکر کردیم، قفسه بندی سردخانه مناسب نگهداری محصولات کشاورزی و موادغذایی می باشد و در سردخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول نوعی قفسه انبار محسوب می شود که جهت ذخیره سازی مواد غذایی به کار رفته و قادر است در شرایط آب و هوایی مرطوب و سرد مقاوم باشد. 

مزایای استفاده نسبت به روش های مشابه

در این نوع قفسه بندی پایه های عمودی قفسه از همان نوع قفسه بندی انباری پانل راک یا پالت راک می باشد؛ اما کفپوش طبقات آن به صورت پنل های شیاردار طراحی شده است. این شیارها موجب گردش هوا در میان طبقات شده و موجب تسریع عمل انجماد یا سرد نگه داشتن محصولات انبار شده می گردد. نکته دیگر قابلیت شستشو قفسه های سردخانه ای است. ماهیت سردخانه های مواد غذایی، اهمیت نظافت و تمیز بودن محیط را در پی دارد. از این رو قفسه های سردخانه ای با قابلیت شستشو و نظافت آسان طراحی گردیده اند. این موارد قفسه بندی سردخانه ای را به محصولی پرفروش و محبوب بدل کرده که توانسته به خوبی نیاز مشتریان را برآورده سازد.

جنس اجزای تشکیل دهنده

مجموعه رادان صنعت شرق قفسه های سردخانه ای را با استفاده از ورق گالوانیزه می سازند تا مقاومت کافی را در مجاورات با هوای مرطوب و یا شستشو داشته باشند. ورق گالوانیزه استفاده شده در ساخت فریم ها ضخامتی معادل 2 میلی متر دارند. بازوها نیز همچون فریم با ورقی به ضخامت 2 میلی متر ساخته می شوند. پنل های این قفسه بندی نیز همانند دو قطعه دیگر از ورق گالوانیزه با ضخامت 1.5 میلی متر تولید می گردند.

اجزای تشکیل دهنده

- فریم ها و یا پایه های عمودی قفسه بندی سردخانه، ستون های اصلی آن بوده که به صورت رول فرمینگ می باشند. این پایه ها دارای اتصال پیچ و مهره ای میان ستون ها، بیس پلیت کف و بادبند‌های افقی و یا مورب هستند.

- بازویی ها وظیفه نگهداری طبقات را بر عهده دارند و از مقاطع رول فرمی تولید شده که کلیپ آن دارای ۴ یا ۵ ناخن می باشد.

- طبقات محل قرارگیری اجناس بوده و دارای شیارهای متعدد به جهت چرخش هوا هستند.

میزان تحمل بار

قفسه های سردخانه ای می توانند وزنی معادل 200 تا 600 کیلوگرم را در هر طبقه تحمل نمایند. لازم به ذکر است مشتریان می توانند میزان بار قابل تحمل در هر قفسه را هنگام سفارش تعیین نمایند.

روش نصب و استفاده

فریم ها در این روش قفسه بندی دارای اتصالات پیچ و مهره ای هستند تا مقاومت کافی برای تحمل بار داشته باشند. این ستون ها به بادبندهای افقی و بیس پلیت کف متصل می گردند و معمولا فریم های وسط به صورت مشترک استفاده می شوند. بازوها نیز با اتصالات کلیپی توسط 4 یا 5 ناخن به چهارچوب قفسه ها وصل می شوند.

ابعاد و مساحت مورد نیاز

قفسه بندی سردخانه ای به راحتی نصب و آماده استفاده می گردد. این قفسه ها می توانند در ردیف های تک و دوبل در چند طبقه مجزا پیاده سازی و اجرا گردند. ارتفاع فریم ها معمولا از 2 متر شروع می شوند و در اندازه های استاندارد تا 9 متر ارتفاع قابل پیاده سازی است. عمق فریم ها نیز از 5 سانتی متر تا 120 سانتی متر قابل تغییر است. در این سیستم قفسه بندی بازوها در عرض های مختلف حدود 120 تا 250 سانتی متر تولید می شود. ناگفته نماند مشتریان عزیز می توانند در صورت نیاز هنگام سفارش عمق و ارتفاع فریم ها را افزایش و یا کاهش دهند.

پس از اتمام مراحل طراحی و تولید، کلیه مقاطع بسته بندی شده و برای مشتری ارسال می گردد.

شرکت رادان صنعت شرق یکی از تولیدکنندگان برتر در زمینه تجهیزات و قفسه بندی انبارهای صنعتی و تولیدی می باشد. همکاران ما در بخش فروش مجموعه آماده ارائه خدمات و پاسخگویی جهت سفارش و یا دریافت مشاوره رایگان در رابطه با محصولات قفسه بندی انباری و فروشگاهی از جمله قفسه بندی سردخانه ای به شما عزیزان می باشند.

اطلاعات تماس :

شماره تماس: 37237149-051

تلفن مستقیم: 09126592314 - 09129200350

آدرس دفتر مرکزی: مشهد، نبش خیابان مطهری جنوبی 9

آدرس کارخانه: مشهد، کیلومتر 25 بزرگراه آسیایی، شهرک صنعتی فن آوری های برتر، کوشش 3