قفسه بندی خود راهرو

استفاده بهینه از فضای انبار یکی از دغدغه های اصلی انبارداران در سال های اخیر بوده است. سیستم های قفسه بندی انبار تا حدودی قادر به ایجاد فضای ذخیره سازی بیشتر برای صاحبان انبارها هستند. اما در مواقعی که محیط انبار نسبت به تعداد کالای مورد ذخیره سازی کمتر باشد بهتر است از قفسه بندی های خودراهرو استفاده نمود. نام دیگری که به این قفسه ها نسبت می دهند، قفسه بندی درایوین راک است.

قفسه بندی خود راهرو

مشخصات قفسه بندی خود راهرو

جنس

ورق و پروفیل، رنگ الکترو استاتیک

ابعاد

ارتفاع: حداکثر 12000 سانتيمتر

عمق: 60 تا 120 سانتيمتر

دهانه: 150 تا 200 سانتيمتر

تحمل بار

طبقه: 1000 تا 3000 کیلوگرم

فریم راک: حداکثر 20000 کيلوگرم در اندازه های 200 سانتی متر

کاربرد

انبارهای مواد، محصول و سردخانه ها


کاربردها

قفسه بندی درایوین راک در سردخانه ها، انبارهای محصول و مواد اولیه قابلیت استفاده دارد. این قفسه های امکان استفاده حداکثری از فضای انبار و ارتفاع آن را فراهم می آورد.

مزایای استفاده نسبت به روش های مشابه

سیستم خود راهرو مزیت های گوناگونی به همراه دارد که از جمله آن ها می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

- در این نوع سیستم قفسه بندی  نسبت به دیگر مدل ها، به علت حذف راهرو های اضافی، از فضای موجود و ارتفاع انبار بهترین بهره را می توان برد.

- تونل های موجود در این مدل قفسه بندی، علاوه بر محل بارگذاری بارهای پالتی، مسیر تردد لیفتراک نیز می باشد.

- امکان اجرای سیستم های LIFO و FIFO هنگام طراحی قفسه ها که بر اساس نیاز مشتری پیاده سازی می گردد. سیستم LIFO به نحوی اجرا می گردد که آخرین پالت بارگذاری شده، اولین پالت قابل برداشت است. اما در سیستم FIFO گذاشت و برداشت کالا بر اساس روال ذخیره سازی بوده و اولین پالت بارگذاری شده، اولین پالت قابل برداشت نیز می باشد. روش FIFO مناسب انبار کالاهای دارای تاریخ انقضا است.

- قابلیت نصب گارد ریل (به جهت حرکت آسان لیفتراک) در قفسه بندی خود راهرو، بنابر نیاز مشتری فراهم است.

جنس اجزای تشکیل دهنده

رنگ استفاده شده جهت پوشش دهی قفسه های خود راهرو از نوع پودری الکترو استاتیک است که در دمای 220 درجه سانتی گراد پخت می گردد.

اجزای تشکیل دهنده

این سیستم از اجزای متعددی ساخته می شود که همه آن ها را می توان در ابعاد و قدرت تحمل های مختلف طراحی نمود. این اجزا شامل فریم راک، بازوهای شیب دار، بازوهای مهار سقف، مهاربندهای پشت و بین قاب، ریل‌های طبقات، استپ پالت و اتصالات می باشند.

جزئیاتی همچون گارد ستون و گارد ریل نیز بر حسب نیاز و درخواست مشتری، قابل اجرا بر روی سیستم می باشد.

 میزان تحمل بار

همان طور که بیان نمودیم میزان تحمل بار در سیستم های درایوین راک بنا بر نیاز مشتری در زمان طراحی مشخص می گردد. قدرت این مدل قفسه ها جهت نگهداری وزن کالاها در هر طبقه (پالت) در بازه 1 تن (معادل 1000 کیلوگرم) تا 3 تن (معادل 3000 کیلوگرم) متغییر است.

روش نصب و استفاده

در سیستم قفسه بندی مورد بحث، ابتدا نیاز مشتری تعیین شده و سپس بر اساس نوع کالای مورد انبارش، یکی از دو حالت LIFO و یا FIFO انتخاب شده و قطعات قفسه ها به بخش برشکاری و پرس می روند. سپس آن ها را شستشو داده و برای رنگ آمیزی آماده می کنند. پوشش رنگی مورد استفاده، رنگ الکترواستاتیک از نوع پودری است که در دمای 220 درجه سانتی گراد با بهترین کیفیت، پخت می گردد.

ابعاد و مساحت مورد نیاز

ارتفاع سوله های انبار مختلف بوده و در نتیجه ارتفاع قفسه ها نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. حداکثر ارتفاعی که برای این سیستم می توان در نظر گرفت معادل 12 متر می باشد. دهانه طبقات آن نیز در اندازه های  150 تا 200 سانتی متری قابل اجرا است. همچنین عمق قاب قفسه ها در بازه 60 تا 120 سانتی متر متغیر خواهد بود.

موارد ایمنی

به جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از هر گونه ارتعاش و نیروهای جانبی، قفسه بندی درایوین توسط مهاربند و رابط در بالا و پشت دهانه ها مهار می شود. از این رو می توان با آسودگی خاطر کالاها را در طبقات فوقانی ذخیره نمود.

در این روش برای افزایش ضریب ایمنی انبار و عمر مفید سیستم، می توان از گارد ستون و گارد ریل استفاده نمود. گارد ریل ها امکان حرکت لیفتراک را در میان قفسه ها فراهم می آورند.

شرکت رادان صنعت شرق یکی از تولیدکنندگان برتر در زمینه قفسه بندی انبارهای صنعتی و تولیدی می باشد. همکاران ما در بخش فروش مجموعه آماده ارائه خدمات و پاسخگویی جهت سفارش و یا دریافت مشاوره رایگان در رابطه با محصولات قفسه بندی انباری از جمله قفسه بندی خود راهرو به شما عزیزان می باشند.

منبع: قفسه بندی خود راهرو

اطلاعات تماس :

شماره تماس: 37237149-051

تلفن مستقیم: 09126592314 - 09129200350

آدرس دفتر مرکزی: مشهد، نبش خیابان مطهری جنوبی 9

آدرس کارخانه: مشهد، کیلومتر 25 بزرگراه آسیایی، شهرک صنعتی فن آوری های برتر، کوشش 3