قفسه بندی بالکی راک

ساخت سوله های صنعتی اغلب با هزینه های سنگین همراه است و زمانی که به سوله های چند طبقه نیاز باشد، این هزینه ها چند برابر می شود. از این رو ساخت آن ها مقرون به صرفه نخواهد. در این مواقع می توان از نوعی قفسه بندی به نام بالکی راک استفاده نمود که فضایی مانند یک بالکن ایجاد می کند. این قفسه ها به دلیل شکل ظاهری که همچون یک بالکن نیم طبقه هستند، به قفسه نیم طبقه پیش ساخته مزنین (Half-prefabricated floor) نیز معروف اند. در ادامه با خصوصیات این قفسه ها بیشتر آشنا می شوید:

قفسه بندی بالکی راک

مشخصات قفسه بندی بالکی راک

جنس

پروفیل صنعتی، کفپوش آجدار فلزی، پانل پله آجدار فلزی

ابعاد

ارتفاع: 200 تا 12000 سانتی متر در هر طبقه

طبقات: 1، 2 و 3 عدد

تحمل بار

طبقه: 300 تا 1000 کیلوگرم در مترمربع

کاربرد

انبارهای مواد اولیه و محصولات حجیم، ایجاد فضای اداری در انبار و جایگزینی میزهای مونتاژ در انبار


کاربردها

قفسه های بالکی راک قادر هستند فضایی همچون یک بالکن نیم طبقه فراهم آورند و از این برای ایجاد فضاهای اداری و یا برای جایگزینی میزهای مونتاژ مناسب هستند. همچنین می توان از آن ها در انبارهای مواد اولیه و محصولات که کالای حجیم با قابلیت چیدن به تعداد بالا روی هم را دارند، استفاده نمود.

مزایای استفاده نسبت به روش های مشابه

قفسه بندی مزنین ویژگی های مختلفی دارد که آن را تبدیل به قفسه ای صنعتی و محبوب نموده است. این ویژگی ها عبارتند از:

- قفسه های پیش ساخته، بنابر شکل ظاهری فضای انبار مورد نظر طراحی و اجرا می گردند.

- این سیستم موجب افزایش سطح مفید انبار می گردد.

- بنابر نیاز مشتری، امکان طراحی در چند طبقه با توجه به ارتفاع و استفاده چند منظوره از سطوح وجود دارد.

- هنگام طراحی، میزان تحمل بار قفسه، بر اساس اجناس مورد ذخیره سازی تعیین می گردد.

- بخش بالایی قفسه ها مناسب فضاهای اداری و یا قراردادن میزهای مونتاژ می باشد.

- در حالت استاندارد، بارگذاری در این قفسه ها توسط نیروی انسانی و به صورت دستی انجام می شود.

- امکان نصب بالابر و پلکان، جهت جابجایی کالاها وجود دارد.

جنس اجزای تشکیل دهنده

قفسه بندی بالکی راک، نوعی از قفسه های فلزی راک می باشد و اجزای آن از جنس این قفسه های فلزی است. سطح نیم طبقه اغلب به وسیله کفپوش مقاوم آجدار فلزی یا پانل پله آجدار فلزی پوشانده می شود که این امر با توجه به تحمل بارهای مختلف تعیین می گردد.

اجزای تشکیل دهنده

این سیستم مانند قفسه بندی پالت راک، از اجزای عمودی (قاب راک) و افقی (بازو) تشکیل شده با این تفاوت که پانل هایی به روی بازوها قرار می گیرد. این پانل ها محل بارگذاری مستقیم کالاها هستند.

با توجه به بارگذاری دستی در این سیستم قفسه بندی، در صورت نیاز به استفاده از ارتفاع انبار می توان با راهروبندی و استفاده از پلکان، این قفسه ها را در ۲ یا ۳ طبقه تکرار نمود. بدین طریق می توان از حداکثر ارتفاع سالن بهره برداری کرد. راهرو ها و پلکان به وسیله قطعاتی به نام پانل پله ایجاد می گردند.

میزان تحمل بار

همانطور که ذکر کردیم نیم طبقه ها نوعی قفسه راک هستند که قادرند وزن بسیار زیادی را تحمل نمایند. این سیستم در هر متر مربع می تواند وزنی معادل 300 کیلوگرم تا حداکثر 1000 کیلوگرم (حدود 1 تن) را تحمل نمایند.

روش نصب و استفاده

قفسه بندی بالکی راک معمولا با توجه به فضای پیشنهادی طراحی و اجرا می گردد. از این رو می توان با در نظر گرفتن ارتفاع سالن، آن ها را در چند طبقه (حدود 2 یا 3 طبقه) پیاده سازی کرد. به این صورت حداکثر بهره از ارتفاع سوله به دست می آید. طراحی قفسه های چند طبقه لازم است توسط راهروبندها و پلکان انجام گردد تا هنگام بارگذاری دستی مشکلی ایجاد نشود.

ابعاد و مساحت مورد نیاز

نیم طبقه های مزنین، ارتفاعی معادل 2 تا 3 متر برای هر طبقه نیاز دارند. اندازه دهانه ها با توجه به نیاز مشتری و کالای مورد ذخیره سازی تعیین می گردد.

شرکت رادان صنعت شرق یکی از تولیدکنندگان برتر در زمینه قفسه بندی انبارهای صنعتی و تولیدی می باشد. همکاران ما در بخش فروش مجموعه آماده ارائه خدمات و پاسخگویی جهت سفارش و یا دریافت مشاوره رایگان در رابطه با محصولات قفسه بندی انباری از جمله قفسه بندی بالکی راک به شما عزیزان می باشند.

اطلاعات تماس :

شماره تماس: 37237149-051

تلفن مستقیم: 09126592314 - 09129200350

آدرس دفتر مرکزی: مشهد، نبش خیابان مطهری جنوبی 9

آدرس کارخانه: مشهد، کیلومتر 25 بزرگراه آسیایی، شهرک صنعتی فن آوری های برتر، کوشش 3